لوگو کینوفیت

صفر تا صد تاثیر کینوا بر سرطان – خواص درمانی کینوا

مدت زمان مطالعه: 5 دقیقه
صفر تا صد تاثیر کینوا بر سرطان - خواص درمانی کینوا

کینوا یکی از غلات سالم و مغذی است که در سال‌های اخیر به شدت محبوبیت پیدا کرده است. این غله باعث افزایش سطح انرژی، کاهش وزن، کنترل قند خون و حتی پیشگیری از بیماری‌های قلبی و عروقی شده است. همچنین، برخی مطالعات نشان داده‌اند که مصرف کینوا می‌تواند در پیشگیری و درمان برخی از بیماری‌های سرطانی نقش موثری داشته باشد.

سرطان یک بیماری خطرناک است که به دلیل تغییرات در سلول‌های بدن ایجاد می‌شود. برخلاف باورهای رایج، مصرف غذاهای سالم و مغذی می‌تواند در پیشگیری و کاهش خطر ابتلا به بسیاری از نوع‌های سرطان تاثیرگذار باشد. مطالعات نشان داده‌اند که کینوا حاوی فیبر، آنتی‌اکسیدان‌ها و ترکیبات فعال ضد التهابی است که می‌تواند در کاهش خطر ابتلا به برخی از نوع‌های سرطان مؤثر باشد. همچنین، مصرف کینوا می‌تواند به عنوان یک منبع سلنیوم، که عنصری معدنی و مهم برای سلامتی است، در پیشگیری از سرطان نقش داشته باشد.

بنابراین با توجه به سوالاتی مانند چگونگی تاثیر کینوا بر سرطان باید بگوییم مصرف کینوا به عنوان یک غذای سالم و مغذی می‌تواند در پیشگیری و کاهش خطر ابتلا به برخی از نوع‌های سرطان مؤثر باشد. با این حال، باید به یاد داشت که مصرف کینوا به تنهایی نمی‌تواند درمان یا پیشگیری از سرطان باشد و همچنین باید با مصرف دیگر غذاهای سالم و رعایت سبک زندگی سالم همراه شود.

اهمیت کینوا در درمان سرطان

آیا کینوا در پیشگیری از ابتلا به سرطان موثر است؟

 • مطالعات نشان داده‌اند که مصرف غلات مختلف می‌تواند به کاهش خطر ابتلا به برخی از انواع سرطان کمک کند. به طور کلی، مصرف غلات کامل (با هسته و پوسته) باعث افزایش مقدار فیبر، ویتامین‌ها و مواد مغذی دیگر در بدن می‌شود که می‌تواند به کاهش خطر سرطان کمک کند. در زیر به برخی از غلات و تاثیر آن‌ها بر سرطان اشاره می‌کنیم:
 • گندم: مطالعات نشان داده‌اند که مصرف غلات گندم کامل می‌تواند به کاهش خطر سرطان روده، سرطان پستان و سرطان پروستات کمک کند. این اثرات احتمالاً به دلیل حضور فیبر و مواد آنتی‌اکسیدانی در غلات گندم است.
 • جو: مطالعات نشان داده‌اند که مصرف غلات جو می‌تواند به کاهش خطر سرطان روده، سرطان پروستات و سرطان پستان کمک کند. همچنین، جو باعث کاهش کلسترول خون و افزایش حس شب‌خوابی می‌شود.
 • سبوس برنج: مصرف سبوس برنج می‌تواند به کاهش خطر سرطان روده کمک کند. این اثرات به دلیل حضور فیبر و مواد آنتی‌اکسیدانی در سبوس برنج است.
 • کینوا: مصرف کینوا می‌تواند به کاهش خطر سرطان روده، سرطان سینه و سرطان کبد کمک کند..

آیا دانه‌های کینوا بر پیشگیری از ابتلا به سرطان نیز موثرند؟

همانطور که می‌دانید و در مقاله‌های قبل راجع به آن صحبت شد، دانه‌های کینوا، دارای خواص بسیاری است و مصرف روزانه کینوا، به هرشکلی، مثلا کینوا پخته شده، غذاها و خوراکی‌های تولید شده از دانه کینوا، می‌تواند در پیشگیری و ابتلا به انواع بیماری‌ها می‌تواند مفید باشد و باعث حفظ سلامتی شما شود. پس توصیه می‌شود از کینوا، حتما در رژیم غذایی خود استفاده کنید.

دانه کینوا سرشار از مواد مغذی و معدنی است و به طور کلی دارای خواص بی نظیری است، اگر درباره آن اطلاعات کافی ندارید، پیشنهاد میکنیم به خواص کینوا مراجعه کنید.

تاثیر دانه کینوا بر عوارض ناشی از بیماری‌های سرطانی

طبق تحقیقات انجام شده، این نتیجه دریافت شده که شبه غله کینوا، علاوه بر انواع مواد معدنی و مهم بدن مانند فیبر، آهن، منگز، ویتامین ب و … سرشار از ماده‌هایی به نام “فلاوونوئیدها و کوئرستین” است که فیتوشیمیکال هستند و می‌توانند عوارض انواع بیماری‌های سرطانی را تا حدی کاهش دهند.

تاثیر دانه کینوا در پیشگیری از سرطان

صفر تا صد تاثیر کینوا بر سرطان - خواص درمانی کینوا

مصرف کینوا می‌تواند برای پیشگیری از سرطان مفید باشد. کینوا حاوی فیتوشیمیکال‌هایی است که می‌تواند به کاهش خطر ابتلا به برخی از انواع سرطان کمک کند، از جمله سرطان پستان، سرطان روده بزرگ، سرطان ریه و سرطان کبد. در مطالعاتی که بر روی اثرات کینوا بر سلامت انجام شده است، مشاهده شده است که فیتوشیمیکال‌های موجود در کینوا، از جمله فلاوونوئیدها، فیبرهای حلال، فنول‌ها و کوئرستین، به عنوان آنتی‌اکسیدان‌ها عمل کرده و با کاهش تولید رادیکال‌های آزاد در بدن، به پیشگیری از خطر سرطان کمک می‌کنند.

مطالعاتی که روی مصرف غلات انجام شده است نشان می‌دهد که، مصرف روزانه غلات مانند جو، گندم، ذرت و به خصوص کینوا  می‌تواند48% احتمال ابتلا به سرطان را کاهش دهند.

در هر صورت، باید توجه داشت که خرید کینوا و مصرف آن به تنهایی نمی‌تواند به درمان سرطان کمک کند و همیشه باید با پزشک خود مشورت کنید و درمان‌های پزشکی را به صورت منظم ادامه دهید.

تاریخچه کینوا در درمان کینوا

مطالعات درباره کینوا و سرطان

مقالات زیادی درباره ارتباط کینوا و سرطان منتشر شده است. در ادامه به برخی از این مقالات و نتایج آنها اشاره خواهیم کرد:

 • یک مطالعه در سال 2015 نشان داد که دانه کینوا می‌تواند به کاهش خطر سرطان پستان در زنان قبل از یائسگی کمک کند. در این مطالعه، مصرف مکمل کینوا به مدت 6 هفته، باعث کاهش سطح استروژن و تستوسترون در خون زنان شد. این پایین آوردن سطح استروژن می‌تواند به کاهش خطر سرطان پستان کمک کند.
 • یک مطالعه در سال 2018 نشان داد که کینوا می‌تواند به کاهش خطر سرطان روده بزرگ کمک کند. در این مطالعه، مصرف کینوا به مدت 12 هفته باعث کاهش شاخص تناسب اندام (BMI)، تری‌گلیسرید و سطح قند خون شد. این تغییرات می‌تواند به کاهش خطر سرطان روده بزرگ کمک کند.
 • یک مطالعه در سال 2021 نشان داد که مصرف کینوا می‌تواند به کاهش خطر سرطان کبد کمک کند. در این مطالعه، مصرف کینوا به مدت 6 هفته باعث کاهش شاخص توده بدنی (BMI)، سطح کلسترول و تری‌گلیسرید شد. همچنین، مصرف کینوا باعث افزایش سطح آنتی‌اکسیدان‌ها و کاهش شاخص نشانگر التهاب شد.
 • یک مطالعه در سال 2013 نشان داد که مصرف کینوا می‌تواند به کاهش خطر سرطان روده کمک کند. در این مطالعه، مصرف کینوا به مدت 4 هفته باعث کاهش آسیب به پوسته روده، کاهش سطح نشانگر التهاب CRP و افزایش تعداد باکتری‌های خوب در روده شد.
 • یک مطالعه در سال 2016 نشان داد که مصرف کینوا می‌تواند به کاهش خطر سرطان سینه کمک کند. در این مطالعه، مصرف کینوا به مدت 6 هفته باعث کاهش سطح استروژن و پروژسترون، کاهش شاخص توده بدنی (BMI) و افزایش سطح آنتی‌اکسیدان‌ها شد.
 • یک مطالعه در سال 2019 نشان داد که مصرف کینوا می‌تواند به کاهش خطر سرطان کبد کمک کند. در این مطالعه، مصرف کینوا به مدت 12 هفته باعث کاهش شاخص توده بدنی (BMI)، سطح کلسترول و افزایش سطح آنتی‌اکسیدان‌ها شد.

سوالات متداول

آیا مصرف کینوا سرطان زا است؟

خیر، مطالعات نشان داده‌اند که مصرف دانه کینوا می‌تواند به کاهش خطر ابتلا به برخی از انواع سرطان کمک کند.

آیا مصرف زیاد دانه کینوا دارای عوارض است؟

خیر، شما می توانید دانه کینوا را به صورت روزانه مصرف کنید.

دانه کینوا را چگونه مصرف کنم؟

شما می توانید دانه کینوا را در پخت انواع غذاها، سالاد، دسر و… استفاده و مصرف کنید.

مصرف دانه کینوا به صورت خام مضر نیست؟

مضر نیست اما بهتر است به صورت پخته مصرف شود تا برای بدن سودآور باشد.

به طور کلی، تحقیقات نشان می‌دهند که مصرف غلات به خصوص دانه کینوا می‌تواند به کاهش خطر ابتلا به برخی از انواع سرطان کمک کند. با این حال، باید توجه داشت که مصرف این مواد به تنهایی نمی‌تواند به درمان سرطان کمک کند و همیشه بهتر است باید با پزشک خود مشورت بگیرید و دارودرمانی انجام دهید.

فیبر غذایی، بهترین ماده برای سلامتی شما

پروتئین، نیاز ضروری بدن – عواقب کمبود آن

طرز تهیه بادمجان شکم پر با دانه کینوا

طرز تهیه بادمجان شکم پر با دانه کینوا

طرز تهیه کتلت کینوا

پخت آسان کتلت کینوا در 7 مرحله

کینوفیت در کوروش مال تهران

حضور کینوفیت در کوروش مال تهران به مناسبت شب یلدا

چگونه تلخی کینوا را از بین ببریم؟

چگونه تلخی کینوا را از بین ببریم؟

رژیم غذایی در درمان کم کاری تیروئید

تاثیر رژیم غذایی در درمان کم کاری تیروئید

اهمیت میان وعده برای افزایش وزن

اهمیت میان وعده برای افزایش وزن

طرز تهیه پنکیک سالم و مغذی با دانه کینوا

طرز تهیه پنکیک سالم و مغذی با دانه کینوا

2 راهکار ساده برای هضم کینوا

معرفی 2 راهکار ساده برای تسهیل هضم کینوا

طرز تهیه سالاد کینوا و کاهوپیچ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *